Zamki i pałace

Niezmiennie od lat mnie fascynują. Rozbudzają wyobraźnię i przenoszą w lata przeszłe. Zobacz, jak potrafią być malownicze.

Kościoły i klasztory

Na przestrzeni lat zmieniały wygląd i style architektoniczne. Budowane ku chwale Boga zachwycają pięknem sztuki sakralnej

Kościoły drewniane

Nie sposób przejść obok nich obojętnie. Wtopione w krajobraz wręcz zapraszają do zwiedzenia. Odkryj ich czar.

Miasta i miasteczka

Zapraszam na spacer po miastach i miasteczkach, które odwiedziłem. Zobaczmy, czym przyciągają turystów.

Muzea i skanseny

Bez przeszłości nie ma przyszłości. Wycieczki do miejsc, gdzie można cofnąć się w czasie, do naszych korzeni.

Cmentarze

Szczególne miejsca kultu i pamięci. Zobaczmy, co kryje się za cmentarną bramą.

W góry! w góry miły bracie!...

... tam swoboda czeka na cię. Zobacz, czy Wincenty Pol się nie mylił? Relacje z wycieczek górskich.

Wodospady i kaskady

Nieważne, duże czy małe. Wszystkie urzekają swoim pięknem. Wycieczki do nich są moimi ulubionymi.

Jaskinie

Oto baśniowy świat podziemi. Jeżeli szukasz magicznych miejsc z dziecięcych snów, to tutaj je znajdziesz.

UNESCO

Opisy wycieczek do miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO

wtorek, 11 lutego 2014

Zmiany na blogu

Witam wszystkich odwiedzających ten blog.Pewnie się zdziwiliście widząc trochę inna szatę graficzną bloga. Stało się tak, bo sam już powoli miałem kłopot z odnalezieniem postów archiwalnych. Lista wycieczek wydłużyła się do ogromnych rozmiarów, a same nazwy nie zawsze kojarzyły się z opisywanym miejscem. Aby ułatwić orientację na blogu zamieściłem kilka nowinek.

Jedna to rozwijane memu poziome. Jak działa, to chyba nie muszę opisywać. Podstawą podziału wycieczek jest ich lokalizacja i tematyka.

Zakładka HOME pozwala zawsze wrócić na główną stronę bloga

Zakładka POLSKA zawiera wycieczki po Polsce z podziałem na województwa. Z menu można wybierać pojedyncze wycieczki lub zaznaczać całe województwa, wtedy pojawia się wycieczki z danego terenu
Podobnie zakładka ŚWIAT zawiera wycieczki zagraniczne posortowane wg krajów. Zasada wyboru taka sama jak wyżej.

Dalej są zakładki tematyczne związane z treścią posta. Podział na ZAMKI, KOŚCIOŁY, MIASTA itp jest oczywisty. Inne znajdziemy w kolejnych zakładkach na listwie głównej menu. Na końcu jest zakładka GALERIA ZDJĘĆ zawierająca pokaz slajdów z wybranych zdjęć.

Druga nowinka to animowana galeria głównych tematów moich postów. Ma tę cechę, że klikając na zdjęciu danego tematu zostaną wybrane posty o wybranej tematyce.

Trzecia nowość to umieszczona po prawej stronie bloga prosta wyszukiwarka. Wystarczy wpisać np szukaną miejscowość i (o ile była opisywana na tym blogu) powinny się pojawić posty z tego miejsca.

Kolejną nowością jest wyświetlanie na stronie głownej bloga fragmentów ostatnich pięciu postów. Pełną treść posta otrzymamy klikając na CZYTAJ DALEJ.

Mam nadzieję, że te zmiany pomogą łatwiej poruszać się po blogu i wyszukiwać informacje przydatne przy planowaniu wycieczek.

Na koniec mam prośbę, byście się podzielili informacjami, czy wszystko dobrze funkcjonuje u Was na Waszym sprzęcie i przeglądarkach. Ze swojej strony sprawdziłem na FireFoxie, GoogleChrome i Internet Explorer 9.0. Nie wiem, jak z innymi przeglądarkami.

Pozdrawiam serdecznie.

Obserwatorzy

Szukaj na tym blogu