niedziela, 24 stycznia 2021

Galeria zdjęć

W oczekiwaniu na nowego posta chciałbym Was poinformować o pewnej zmianie na moim blogu. Dotyczy ona funkcjonowania galerii zdjęć. Od pewnego czasu w komentarzach dostawałem sygnały, że galeria albo w ogóle nie działała, albo otwierało się tylko kilka umieszczonych tam zdjęć. Nie bardzo była to moja wina, gdyż korzystałem z rozwiązania jakie oferowała witryna hostująca moje zdjęcia.

Nowa forma galerii bazuje na typowym rozwiązaniu jakie daje serwis Blogera, czyli na podglądzie zdjęć w widoku Lightbox. Dodatkowo, dla lepszego efektu, na stronie galerii umieściłem miniatury wszystkich zdjęć z galerii. Kliknięcie na dowolnym z nich spowoduje jego powiększenie na całym ekranie we wspomnianym widoku Ligthbox.Niestety, widok Lightbox nie każda przeglądarka, zwłaszcza starsza, dobrze interpretuje. Dlatego proszę o informację w komentarzu, czy u Was występuje jakiś problem z oglądaniem nowej galerii. Jeśli tak to proszę o podanie na jakim sprzęcie (komputer, laptop, tablet, komórka) i na jakiej przeglądarce one wystepują, może uda się coś poprawić. Ja już testowałem ma Firefoxie, Internet Explorer i Chrome w najnowszych wersjach i wszystko działa, ale już np. IE 6 nie wyświetla animacji miniatur oraz widoku Lightbox. Interesuje mnie również czas, w jakim u Was się otwiera ta galeria, czy długo trzeba czekać na załadowanie się miniatur.

Wejście do galerii jest takie, jak do tej pory, czyli z menu górnego. Można też bezpośrednio się do niej dostać z tego postu klikając na umieszczonym powyżej zdjęciu.

Pozdrawiam i przyjemnego (mam nadzieję) oglądania zdjęć :)

15 komentarzy :

 1. Po kliknięciu wyświetla mi sie galeria 220 zdjęć, po kliknięciu w zdjęcie - widok Lightboxa; laptop, chrome (zapewne najnowsza wersja), na tablecie identycznie, tempo b. dobre, czyli szafa gra 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja przeglądarka działa sprawnie, zdjęcia super !
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam laptop z ubiegłego roku i pracuję w Chrome. Nigdy nie miałam problemu z odtwarzaniem Twoich zdjęć. W telefonie też jest ok.
  Galeria piękna! Zwłaszcza w takie smętne dni:)
  Powodzenia, pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Na moim archaicznym laptopie, w przeglądarce Chrome wszystko działa sprawnie i szybciutko!
  Na innym komputerze, stacjonarnym z Firefoxem również - bez zastrzeżeń!
  Nigdy dotąd nie dostrzegłam problemu - zawsze otwierała mi się przy każdym Twoim poście bogata fotorelacja!
  Dlatego u mnie wszystko OK ;-))
  Pozdrawiam serdecznie!
  Anita

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie także nie było problemu z otwieraniem zdjęć i teraz też nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie też nie było z tym problemów.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł na podzielenie się z innymi pasją jaką jest robienie zdjęć. U mnie wszystko działa bez zarzutu. Robisz piękne zdjęcia, które zasługują na to żeby zgromadzić je w jednym miejscu. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie też wszystko działa bez zarzutu. Od wielu lat jestem wielką fanką Twoich profesjonalnych, bardzo pięknych zdjęć i i nigdy nie mogę się na nie napatrzeć!!! Te przez Ciebie obecnie zaprezentowane są tak wyjątkowe, że można by je przeglądać i przeglądać bez końca.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za komentarze. Cieszę się, że nie ma problemów z oglądaniem galerii. Stopniowo będzie ona powiększana o kolejne zdjęcia.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że w aktualnych wersjach przeglądarek nie ma problemu z Lightbox'em. IE6 to już zabytek, o którym ciężko powiedzieć, że coś na nim nie działa. Bo większość obecnych rzeczy może na nim nie działać. On nie jest już od dawna wspierany i nie spełnia standardów ;) Dlatego nie ma co się przejmować, że na takich starych edycjach coś nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękne zdjęcia.
  Wszystkie!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Waw super :) Foty nieziemskie, zapewne w realu jeszcze większe doznania wizualne :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie wszystko działa bez zarzutu. Nieziemska galeria, piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię o przedstawionym miejscu..

Obserwatorzy

Szukaj na tym blogu